Euroleague 15. ožu 202422:44 0 komentara
Michele Nucci IPA Sport via Guliver Images

Nakon tri uzastopna poraza Real Madrid vratio se pobjedama u Euroligi.

Real je s 89:74 slavio u Bologni kod Virtusa, najugodnijeg iznenađenja prvog dijela natjecanja. Madriđani su temelje pobjede postavili na poluvremenu kada su imali 13 razlike (44:31), a Virtus je najbliže preokretu došao sredinom posljednje četvrtine kada je smanjio na pet razlike (66:71). No, bliže od toga nije uspio.

Francuski reprezentativci Yabusele Poirier predvodili su Real s 15 odnosno 14 koševa, dok je Mario Hezonja ubacio deset uz po jedan skok i asistenciju za 19 minuta igre. Real vodi u poretku s omjerom 23-9, a Virtus je sedmi sa 17-12. Kod Virtusa je Ante Žižić ubacio osam koševa uz tri skoka i asist za 20 minuta na parketu.

Anadolu Efes propustio je priliku za važnu pobjedu u borbi za play-in nakon što je izgubio u Francuskoj kod Asvela (84:80), pretposljednje momčadi natjecanja. Asvel je na omjeru 7-22, a Efes na 12-17, što je pobjeda manje od Partizana, Valencije i Bayerna koji su na diobi desetog mjesta.

U utakmici s malo koševa Bayern je svladao Žalgiris 64:58 i tako se izjednačio na diboi desetog mjesta s Partizanom i Valencijom. Podsjetimo, deseto mjesto je posljednje koje vodi u play-in.