Supertim Phoenixa ‘osramotio’ LeBrona i Lakerse, Bucksi deklasirali Boston u derbiju večeri

Košarka 12. sij 20248:24 0 komentara
AP Photo/Mark J. Terrill via Guliver

Još jedna zanimljiva večer na NBA parketima je iza nas...

Prethodna večer u NBA nije donijela pregršt utakmica, ali jest nekoliko derbija, uključujući i onaj između Milwaukee Bucksa i Boston Celticsa, dvije najbolje momčadi istočne konferencije.

Celticse raspored nije pomazio, obzirom kako su večer prije igrali produžetak protiv vodeće momčadi Zapada – Minnesota Timberwolvesa. Umor je bio osjetan kod momčadi iz TD Gardena, a utakmica je bila riješena već do poluvremena na koje je Milwaukee otišao s ogromnom prednošću od 75:38, dok je ključna bila serija od 25:0 s kraja prve te na početku druge četvrtine. Utakmica je u konačnici završila rezultatom 135:102.

U redovima Bucksa, najviše poena zabio je Bobby Portis s 28, a pratile su ga prve zvijezde momčadi, Giannis Antetokounmpo i Damian Lillard s 24 odnosno 21 košem.

Momčad Oklahoma City Thundera opravdala je izrazitu ulogu favorita protiv jedne od najgorih momčadi lige – Portland Trail Blazersa. Oklahoma je također utakmicu riješila do poluvremena kada su imali prednost od 75:39.

Thunderi gotovo do kraja utakmice nisu ‘spuštali nogu s gasa’ te su susret završili rezultatom 139:77. Najefikasniji bio je sjajni Shai Gilgeous-Alexander s 31 košem.

Najveće iznenađenje večeri priredila je momčad Dallas Mavericksa koja je bez Luke Dončića slavila protiv ‘vrućih’ New York Knicksa koji su ulaskom u ovu utakmicu imali pet pobjeda u nizu. Dallas je u napetoj utakmici slavio s 128:124, a u Dončićevom odsustvu, briljirao je Kyrie Irving koji je susret završio fantastičnim double-double učinkom od 44 poena i 10 asistencija. Odličnu utakmicu odigrao je i Tim Hardaway Jr, koji je završio s 32.

Kod Knicksa je najefikasniji bio Julius Randle s 32 koša, a pratio ga je Jalen Brunson s 30 poena.

U posljednjem okršaju večeri, susreli su se Phoenix Sunsi i Los Angeles Lakersi. Nakon turbulentnog početka sezone, momčad iz Arizone konačno ima na raspolaganju sve članove ‘velike trojke’ – Kevina Duranta, Devina Bookera i Bradleyja Beala – dok je bivša zvijezda Phoenixa bila briljantna s 37 koševa uz nevjerojatnu realizaciju od 67% šuta iz igre (14/21) te 80% za tricu (8/10).

Phoenix je u konačnici uvjerljivo slavio, a utakmicu su zapečatili sjajnom trećom četvrtinom nakon koje su slomili sve otpore indisponiranih Lakersa te u konačnici slavili sa 127:109.

Beala su pratili Booker s 31 košem te Kevin Durant s 18 poena, dok je kod Lakersa najefikasniji bio D’Angelo Russell s 19 koševa dok su glavne zvijezde Anthony Davis i Lebron James podbacili s 13, odnosno 10 koševa.