Sudionik Eurokupa poražen u Splitu, “double-double” hrvatskog reprezentativca

ABA League 12. sij 202420:24 0 komentara
KK Split/Ivica Čavka

Košarkaši Splita su odigrali najbolju napadačku utakmicu u ovoj sezoni i pred svojim navijačima na Gripama svladali favoriziranu Cedevitu Olimpiju s 93-85 (25-20, 30-27, 19-17, 19-21) u prvoj utakmici 16. kola regionalne ABA lige.

Strijelce Splita predvodio je Shannon Shorter s 25 koševa, a tome je dodao osam asistencija i šest skokova. Derek Funderburk i Mate Kalajžić su dodali po 14 poena svaki, a Lewis Sullivan je ubacio 13 poena i imao osam skokova.

Kod Cedevite Olimpije, inače sudionika Eurokupa, najbolji je bio hrvatski reprezentativac Karlo Matković s 21 košem i 12 skokova.

Splićani su vodili gotovo cijelim tijekom utakmice, a jedino loše razdoblje imali su od 24. do 28. minute, kad su Ljubljančani napravili seriju 9-0 i izjednačili na 63-63.

No, odgovor momčadi Slavena Rimca bio je još žešći. U zadnje dvije i pol minute treće četvrtine “Žuti” su napravili 11-1 za 74-64, da bi u prve dvije i pol minute zadnjeg dijela utakmice napravili 7-1 te došli do najvećih 16 koševa prednosti (81-65).

Split je tako došao do treće uzastopne pobjede u regionalnom natjecanju te je s učinkom 7-9 privremeno skočio na osmo mjesto, odmah iza Zadra koji ima 8-7.

Zadrani će u subotu (17 sati) gostovati u Baru kod Mornara, a u zadnjoj utakmici ovog kola Cibona će u ponedjeljak (18 sati) ugostiti Partizan.