Split teško poražen od Cedevite u Ljubljani

ABA League 14. lis 202317:38 0 komentara
Nikola Vilic via Guliver

Košarkaši Splita doživjeli su i treći poraz na startu nove sezone ABA lige izgubivši u subotu na gostovanju kod Cedevite Olimpije

Za razliku od prva dva poraza koje su splitski košarkaši doživjeli pred svojim navijačima, od podgoričkog Studentskog centra (72-76) i bosansko-hercegovačkog predstavnika Igokee (90-95), kad su bili u igri za pobjedu gotovo do samog kraja, odluka o pobjedniku dvoboja u Areni Stožice pala je već u drugoj četvrtini, koju je Cedevita Olimpija dobila s 28-9 i na poluvremenu već imala +23 (55-32).

Momčad koju vodi Talijan Simone Pianigiani otišla je u posljednjoj četvrtini i do +33 (89-56), ali je Split uspio spustiti zaostatak do kraja dvoboja na konačnih -29 (97-68).

Najbolji strijelac u momčadi Slavena Rimca bio je Toni Perković s 15 koševa, a američki centar Derek Funderburk je ubacio 14. Lovre Runjić je s 13 poena bio jedini preostali igrač Splita s dvoznamenkastim učinkom.

Cedevitu Olimpiju je do pobjede predvodio Jaka Blažič s 20 koševa i šest skokova. Justin Cobbs je ubacio 16 poena, a Dewayne Stewart 13. Hrvatski reprezentativac Karlo Matković je za nešto više od 20 minuta uspio postići 10 koševa, uz pet skokova i dvije asistencije.

Cedevita Olimpija je privremeno izbila na vrh ljestvice ABA lige s učinkom 2-1, dok je Split na začelju s 0-3.

U subotu će u akciji biti i treći hrvatski predstavnik, zagrebačka Cibona, koja gostuje u Beogradu kod Partizana, a dvoboj će započeti u 21 sat.

U petak je Zadar pred svojim navijačima svladao Mornar iz Bara s uvjerljivih 92-57, što je bila prva pobjeda hrvatskih klubova u novoj sezoni ABA lige.