Split preokrenuo Zadar koji je zabio samo četiri koša u zadnjoj četvrtini

Hrvatska 26. sij 202421:20 0 komentara
Nikola Vilic via Guliver

Košarkaši Splita su u derbiju 18. kola Prvenstva Hrvatske na Gripama svladali vodeći Zadar sa 67-65 (17-19, 23-20, 13-22, 14-4) velikim preokretom u zadnjoj četvrtini u kojoj su aktualnim prvacima dopustili samo četiri koša, a ostavili ih bez ubačaja u posljednjih pet minuta utakmice.

Zadrani su 11. minuta prije kraja imali +11 (61-50), u zadnjih pet minuta su ušli sa +7 (65-58), ali su Splićani završnom serijom 9-0 došli do vrijedne pobjede. Pobjednički koš sedam sekundi prije kraja postigao je Derek Funderburk.

Ipak, treba istaknuti da su gosti u ovom dvoboju bili značajno oslabljeni neigranjem svog najboljeg igrača Luke Božića i kapetana Marka Ramljaka.

Funderburk i Shannon Shorter su sa po 13 koševa bili najbolji strijelci Splita, a 12 poena je ubacio Mate Kalajžić. Najbolji strijelac utakmice bio je gostujući igrač Lovro Mazalin s 20 koševa, a 12 je ubacio Dario Drežnjak.

U drugoj utakmici večerašnjeg programa Šibenka je na Baldekinu nadigrala zagrebački Dinamo s 98-74.

Na vrhu ljestvice su Zadar i Split sa 16 pobjeda i dva poraza. Cibona je treća s 14-4, a potom slijede Dinamo i Cedevita Junior s 11-7. Šesti je Dubrovnik (8-9), a potom slijede Šibenka i Zabok sa 7-10.