Preko Bare sve po starom: Curry za pobjedu, Šarić odličan za GSW

Košarka 19. lis 20238:25 0 komentara
AP Photo/Jeff Chiu via Guliver

NBA sezona počinje za samo pet dana, a u tijeku su utakmice predsezone. Dario Šarić odigrao je sjajnu utakmicu, a Golden State Warriorsi su tricom Stephena Curryja pet sekundi prije kraja susreta pobijedili Sacramento Kingse 116:115 u noći na četvrtak.

Warriorsi su na četiri pobjede iz četiri susreta u pripremnom periodu pred početak sezone.

Hrvatski košarkaški reprezentativac blistao je u prvom poluvremenu susreta tijekom kojeg je za samo 13 minuta ostvario učinak od 12 poena i pet skokova. Do kraja susreta, a odigrao je 28 minuta, svoj učinak je zaokružio na 14 koševa, šest skokova, tri asistencije i dvije osvojene lopte. Iz igre je gađao 6/10.

Susret je obilježio i pobjedu Warriorsima donio Stephen Curry. Kingsi su vodili tijekom cijelog ogleda, a 11 minuta prije kraja imali su prednost od 17 poena (94:77). Kod rezultata 110:103 za Sacramento, nepune dvije minute do kraja, uslijedila je serija Curryja koji ubacio sve koševa za Warriorse, uključujući i tricu za pobjedu. Trice je pogađao 8/12.

Podsjetimo, Dario Šarić ovo ljeto je potpisao za GSW kada su već svi mislili kako je vrijeme za povratak u Europu.