Warriorsi slavili protiv Utaha, Šarić odigrao solidno

Košarka 16. velj 20249:39 0 komentara
AP Photo/Jeff Chiu via Guliver

Uoči All Star vikenda u NBA su odigrane tri utakmice, a Golden State Warriorsi Darija Šarića su u Salt Lake Cityju sa 140:137 pobijedili domaće Utah Jazz.

Hrvatski je košarkaš odigrao solidno, u 10:04 minuta na terenu zabio je sedam koševa (šut iz igre 2/4, trice 1/3) i dodao tome tri skoka i dvije asistencije. Warriorse je do pobjede predvodio Klay Thompson s 35 poena, od čega je sedam trica.

Za trenara Warriorsa Stevea Kerra ovo je 500. pobjeda kao glavnog trenera, a Thompson je postao šesti igrač u povijesti Warriorsa koji je premašio 15.000 poena.

Draymond Green postigao je rekord sezone od 23, a Andrew Wiggins dodao je 19 poena za Warriorse. Collin Sexton upisao je 35 koševa i devet asistencija, dok je novak Keyonte George pridonio sezoni s rekordnih 33 koša uz šest asistencija dok je Utah izgubio četvrtu utakmicu zaredom. Luka Šamanić nije konkurirao za sastav Jazza.

Warriorsi su četiri i pol minute oprije kraja utakmice imali prednost od 12 koševa. No onda su Markannen i Sexton zabili zajedno deset koševa – Markannen dvije trice, Sexton dva polaganja – i Utah je došao na tri razlike dvije minite prije kraja. Curry je u međuvremenu zabio dva slobodna bacanja, a Sexton je realizirao i jedno slobodno bacanje i rezultat je bio 137-135 minutu i pol do kraja. Onda Curry najprije pogađa jedno od dva slobodna minutu i 21 sekundu prije kraja i Golden State vodi 138-135. Collins 41 sekundu prije kraja zakucavanjem približava Utah na 138-137, ali je dvije sekunde prije kraja George napravio prekršaj na Curryju koji pogađa oba slobodna bacanja za konačan rezultata 140-137.

Golden State je deseti u Zapadnoj konferenciji, a Utah Jazz 11.

Memphis Grizzlies su na gostovanju sa 113-110 bili bolji od treće momčadi Istoka Milwaukee Bucksa, a Damian Lillard je promašio pokušaj za tricu koja bila odvela utakmicu u produžetka na zvuk sirene za kraj.

Ziaire Williams i novak GG Jackson zabili su svaki po 27 koševa za Memphis koji je dobio svoju drugu utakmicu zaredom nakon kiksa od devet utakmica.

Giannis Antetokounmpo predvodio je Milwaukee s 35 poena i 12 asistencija, a Lillard je dodao 24 poena.

Vodeća momčad Zapadne konferencije Minnesota Timberwolves su s visokih 128:91 nadigrali domaće Portland Trail Blazerse.Anthony Edwards ubacio je 34 poena uz sedam asistencija i šest skokova. Jerami Grant je bio najbolji u redovima Portlanda s 20 koševa.