Pobjeda Knicksa, šest koševa Bogdanovića

Košarka 9. ožu 202410:50 0 komentara
AP Photo/Matt Slocum via Guliver

D'Angelo Russell se pobrinuo da Los Angeles Lakersi ne osjete izostanaka LeBrona Jamesa u srazu s Milwaukee Bucksima te je s 44 koša i devet asistencija bio najzaslužniji za pobjedu 123-122 nad trećeplasiranom momčadi Istočne konferencije.

D’Angelo Russell se pobrinuo da Los Angeles Lakersi ne osjete izostanaka LeBrona Jamesa u srazu s Milwaukee Bucksima te je s 44 koša i devet asistencija bio najzaslužniji za pobjedu 123-122 nad trećeplasiranom momčadi Istočne konferencije.

Russell je 21 od svoja 44 poena ubacio u zadnjoj četvrtini, uključujući i pobjednički koš 5.9 sekundi prije kraja dvoboja. Bucksima je ostao zadnji napad, ali se u njemu obrambenom reakcijom iskazao Spencer Dinwiddie koji je blokirao šut Damiana Lillarda.

Anthony Davis je za Lakerse spojio 22 koša i 13 skokova, a Austin Reaves je ubacio 18 poena uz sedam asistencija.

Gostima nije pomogao osmi ‘triple-double’ učinak Giannisa Antetokounmpa u ovoj sezoni (34 koša, 14 skokova i 12 asistencija), kao ni 28 poena i 12 asistencija Damiana Lillarda.

Bucksi (41-23) su pali na treće mjesto u Istočnoj konferenciji, jer je Cleveland (41-22) pred svojim navijačima pobijedio do sinoć vodeću momčad Zapadne konferencije Minnesota Timberwolvese (44-20). Cavaliersi su slavili u produžetku sa 113-104 protiv momčadi koja ove sezone ima najbolji učinak na gostovanjima, iako su bili bez trojice igrača iz početne postave: Donovana Mitchella, Evana Mobleyja i Maxa Strusa.

Cavsi su tako u četiri dana ostvarili pobjede nad vodećim momčadima u obje konferencije NBA lige, a za sinoćnju su najzaslužniji Darius Garland i Jarrett Allen. Garland je završio dvoboj s 34 koša, a Allen je postavio novi osobni rekord s 33 poena, čemu je dodao i 18 skokova. Georges Niang je dao svoj doprinos sa 16 koševa, pogodivši četiri trice iz sedam pokušaja.

Naz Reid je s 34 koša i šutom za tricu 7/11 bio najbolji kod Minnesote. Anthony Edwards ubacio je 19 poena, ali je promašio svih sedam pokušaja za tricu.

Poraz “Vukova” u Clevelandu iskoristili su igrači Oklahoma City Thundera (44-19) pa su pobjedom 107-100 protiv Miami Heata pred svojim navijačima izbili na vrh ljestvice Zapadne konferencije. Shai Gilgeous-Alexander predvodio je domaću momčad s 37 koševa i šest asistencija, a 23 poena je ubacio u drugom poluvremenu, u kojem je Thunder nadoknadio zaostatak od 14 koševa. Jalen Williams je u devetoj pobjedi OKC-a u zadnjih 11 utakmica ubacio 15 poena.

Strijelce Miamija predvodio je Jaime Jaquez Jr. s 25 koševa, dok je Jimmy Butler dodao 20 poena, 10 skokova i osam asistencija.

U borbi za četvrto mjesto na Istoku, New York Knicksi su u svom Madison Square Gardenu svladali Orlando Magic s uvjerljivih 98-74.

Jalen Brunson je s 26 koševa predvodio strijelce domaće momčadi za koju je Precious Achiuwa spojio 15 poena, 14 skokova i pet blokada. Bojan Bogdanović je za Knickse odigrao nešto manje od 12 minuta i ubacio šest koševa uz šut 2/6 iz igre.

Strijelce Orlanda predvodio je Paolo Banchero s 23 koša i devet skokova.

New York je ovom pobjedom, četvrtom u zadnjih 12 utakmica, došao do učinka 37-26 i preskočio Orlando (37-27) te se sada nalazi na četvrtom mjestu u Istočnoj konferenciji NBA lige.

Washington Wizardsi su uspjeli prekinuti niz od 16 poraza svladavši pred svojim navijačima Charlotte Hornetse sa 112-100, iako su na ulazu u zadnju četvrtinu zaostajali za osam poena (68-76).

Kyle Kuzma je za pobjednike ubacio 28 koševa, a Deni Avdija (18 poena, 14 skokova) je bio razigran u zadnjoj četvrtini u kojoj su Wizardsi postigli 44 koša. Jordan Poole ubacio 15 koševa, a Richaun Holmes je spojio 14 koševa i 11 skokova. Washington je na pobjedu čekao od 29. siječnja i trijumfa u San Antoniju, a pred svojim navijačima je zadnji put slavio 29. prosinca protiv Brooklyna.

Washington (10-53) nije pobijedio od 29. siječnja u San Antoniju. Prethodnu domaću pobjedu ostvario je 29. prosinca protiv Brooklyna.

Hornetsima je ovo bio šesti uzastopni poraz, a najbolji kod gostiju je bio Miles Bridges s 32 poena i 12 skokova.

Tri momčadi su u petak ostvarile gostujuće pobjede, a najuvjerljiviji su bili Houston Rocketsi koji su sa 123-107 slavili u Portlandu.

Jalen Green je za pobjednike ubacio 27 koševa, a Alperen Sengun je spojio 19 koševa, devet skokova i šest asistencija. Fred VanVleet je spjio 18 poena i 10 asistencija. Dalano Banton s osobnim rekordom od 30 koševa predvodio Trail Blazere koji su poraženi po 12. put u zadnjih 14 nastupa.

New Orleans Pelicansi su pobijedili 76erse sa 103-95 gostujući u Philadelphiji. Konačan rezultat ne odaje pravu sliku o ovoj utakmici, jer su gosti već sredinom druge četvrtine imali 35 koševa prednosti. Domaći se nisu predavali pa su uspjeli zaostatak spustiti na samo pet koševa u završnici utakmice, ali do velikog preokreta nisu došli.

Zion Williamson je za Pelicanse ubaci 23 poena uz 12 skokova i tri blokade, Naji Marshall je dodao 19 koševa, a Brandon Ingram 17 za treću uzastopnu pobjedu New Orleansa. Tobias Harris je predvodio oslabljene Sixerse s 21 poenom i 10 skokova. Kelly Oubre Jr. je ubacio 20 koševa.

Atlanta Hawksi su pobijedili 99-92 na gostovanju u Memphisu, a briljirao je Dejounte Murray s 41 košem, sedam skokova i šest asistencija. Bogdan Bogdanović je dodao 16 poena, a Clint Capela je spojio 15 koševa i 11 skokova u trećoj uzastopnoj pobjedi Hawksa.

Jaren Jackson Jr. predvodio je Grizzliese s 21 košem i devet skokova, a pratili su ga Vince Williams Jr. i Jake LaRavia koji su završili sa po 14 poena.