Novi ‘šamar’ za Bogdanovićeve Pistonse, Dallasu ne pomaže ni triple-double Dončića

Košarka 18. sij 202410:03 0 komentara
(AP Photo/Julia Nikhinson via Guliver

Hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović postigao je 20 poena uz pet skokova i tri asistencije za 32:10 minuta provedenih u igri za Detroit Pistonse, no najlošija momčad NBA lige očekivano je izgubila na svom terenu od vodećeg sastava Zapadne konferencije Minnesota Timberwolvesa sa 117:124.

Iako je na kraju bilo samo sedam razlike za Wolvese, gosti su imali utakmicu pod kontrolom od početka do kraja. Do 29. pobjede u 40. ovosezonskom nastupu predvodili su ih Karl-Anthony Towns i Anthony Edwards sa po 27 koševa, dok je Rudy Gobert uz 19 poena sakupio i 16 skokova.

Bogdanović je do svojih 20 poena stigao z šut za dva 4-6, tricu 3-7 te slobodna bacanja 3-4, dok je najefikasniji u momčadi Pistonsa bio Jaden Ivey sa 32 pogotka.

Nakon točno polovice odigranih dvoboja ove sezone Pistonsi, koji su sa 28 poraza zaredom postavili novi negativan rekord lige, imaju omjer pobjeda i poraza 4-37.

U Bostonu su se sastali trenutačno vodeći sastav Istoka i čitave lige Boston Celticsi i posljednji sastav Zapada San Antonio Spursi, a i taj je dvoboj očekivano protekao u dominaciji favorita. Celticsi su stigli do uvjerljive 117-98 pobjede uz 24 koša Jaysona Tatuma, 22 Jruea Holidaya i 21 Jaylena Browna, dok je prvi izbor lanjskog drafta Victor Wembanyama pokazao svoj talent u sastavu Spursa sa 27 poena.

Celticsi su na pola sezone na omjeru 32-9, dok su Spursi pali na 7-33.

Cleveland Cavaliersi pregazili su sa 135:95 na svom parketu Milwaukee Buckse koji su igrali bez Giannisa Antetokounmpa zbog ozljede ramena. Domaći su utakmicu otvorili sa 22-2, na poluvremenu vodili sa 66-41, u nastavku imali i najvećih 47 razlike. Sjajan je s klupe bio Georges Dieng sa 33 ubačaja, Donovan Mitchell je dodao 31, dok su Damian Lillard sa 17 i Bobby Portis sa 16 ubačaja bili najučinkovitiji kod indisponiranih Bucksa.

Cleveland je četvrti na Istoku sa 24-15, dok je Milwaukee drugi sa 28-13.

Los Angeles Lakersi imali su trojicu raspoloženih igrača u 127:110 pobjedi protiv Dallas Mavericksa koji su se mogli osloniti samo na Luku Dončića. D’Angelo Russell je bio najefikasniji kod pobjednika sa 29 koševa, no Anthony Davis i LeBron James su bili nadomak “triple-double” učinaka, Davis je uz 28 poena imao i 12 skokova te 9 asistencija, a James je ubacio 25 uz po 8 skokova i asistencija. Dončić je sa 33 poena, 13 skokova i 10 asistencija stigao do “triple-doublea”, ali ne i do uspjeha.

Lakersi su s omjerom 21-21 10. na Zapadu, a Mavsi su sa 24-18 pali na sedmo mjesto.