Embiid se vratio pa se ozlijedio, Šarićeva noć za zaborav

Košarka 31. sij 20249:01 0 komentara
AP Photo/David Zalubowski via Guliver

Golden State Warrios su nanijeli četvrti uzastopni poraz Philadelphia 76ersima koje su u San Franciscu nadigrali 119:106, a Sixersi su osim poraza doživjeli još jedan udarac, naime, ozlijedio im se najbolji igrač i aktualni MVP Joel Embiid.

Stephen Curry je bio najbolji strijelac utakmice i pobjedničke momčadi s 37 poena, od čega je osam trica. Hrvatski košarkaš Dario Šarić nije imao večer za pamćenje, odigrao je 16:45 minuta i u tom je vremenu ubacio dva koša (šut iz igre 0/2, trice 0/1) uz dva skoka, sedam asistencija i jednu blokadu.

Jonathan Kuminga ubacio je 26 koševa, Andrew Wiggins dodao je 23, a Brandin Podziemski 11 za Golden State, čime je prekinut kiks od dvije utakmice.

Tobias Harris predvodio je Philadelphiju s 26 poena i 10 skokova.

Embiid se vratio nakon što je propustio dvije utakmice zbog upale lijevog koljena, a sinoćnju utakmicu je završio s 14 poena i otišao u svlačionicu četiri minute prije kraja nakon što je Kuminga pao na njegovo koljeno dok su obojica išla na izgubljenu loptu.

Warriorsi su nakon ove pobjede na 12. mjestu Zapadne konferencije s omjerom 20-24.

Vodeća momčad Istočne konferencije Boston Celticsi su kod kuće 129:124 svladali Indiana Pacerse oduprijevši im se u drugom poluvremenu.

Celticsi su u prvom poluvremenu poveli 20 razlike, ali se Indiana probudila u trećoj četvrtini koju je dobila 37-25 za kratko vodstvo prije nego su Celticsi vratili kontrolu nad igrom u zadnjoj četvrtini što im je na kraju i donijelo 37. pobjedu ove sezone.

Jayson Tatum bio je najbolji u redovima Bostona s 30 koševa, Jaylen Brown je dodao 25 poena, šest skokova i četiri asistencije, a povratnik Tyrese Haliburton 13 poena, 10 asistencija i tri skoka.

Aaron Nesmith predvodio je Indianu s 26 ubačaja, a Pascal Siakam je utakmicu završio s 23 poena.

Los Angeles Lakersi su pretrpjeli još jedan poraz, u Atlanti su ih domaći Hawksi nadigrali 138:122.

Kod Atlante je najbolji bio Trae Young s 26 poena, uključujući šest trica, dok je Dejounte Murray ubacio 24 poena. Young je upisao još i 13 asistencija, što je njegov 29. double-double učinak u sezoni.

Lakerse, koji su u ponedjeljak poraženi u Houstonu, predvodio je Austin Reaves s 28 koševa, a LeBron James je ubacio 20 koševa uz osam asistencija i devet skokova.

Lakersi, koji su bez ozlijeđenog Anthonyja Davisa, pali su na 24 pobjede uz 25 poraza nakon ovog neuspjeha i deveti su na ljestvici Zapadne konferencije.

New York Knicksi su upisali svoju osmu pobjedu zaredom pobijedivši sa 118:103 gostujuće Utah Jazz. Najzaslužniji za pobjedu bio je Donte DiVincenzo koji je postigao je rekord karijere od devet trica i završio s 33 poena.

Josh Hart ostvario je svoj prvi triple-double u karijeri s 10 poena, 10 skokova i 10 asistencija, dok je Jalen Brunson imao 29 poena i 9 asistencija za Knickse.

Kod Utaha je najbolji bio Colin Sexton s 22 pogotka, dok Luka Šamanić nije konkurirao za sastav.

Toronto Raptors su na gostovanju 118:107 nadigrali Chicago Bullse kojima je ovo treći poraz u zadnje četiri utakmice.

Raptorse je do pobjede vodio Gary Trent Jr. s 24 koša, a Bruce Brown je dodao 19 koševa i sedam skokova.

Bivši Raptors DeMar DeRozan zabilježio je 25 poena, pet asistencija, četiri blokade i tri ukradene lopte za Chicago. Ayo Dosunmu ubacio je 21 koš, a Nikola Vučević 14 koševa i devet skokova.