Bravo, Vukovi! Cibona u Beogradu do “dvostruke” pobjede

ABA League 5. sij 202420:56 0 komentara
ABA League j.t.d./Dragana Stjepanović

Košarkaši Cibone ostvarili su vrijednu pobjedu u 15. kolu ABA Lige svladavši u gostima FMP.

U izravnom ogledu s momčadi koja je poput Cibone imala omjer 5-9 Vukovi su u Beogradu nadvisili FMP 77:72.

Time su na neki način ostvarili dvostruku pobjedu jer ne samo što sada imaju bolji omjer ukupno (Cibona 6-9, FMP 5-10), već su i međusobno bolji od srpske momčadi budući da je FMP u prvom dijelu sezone u Zagrebu slavio četiri koša razlike (93:89).

Cibona je vodila gotovo cijelu utakmicu. U drugoj četvrtini imala je ugodnih plus 12 (41:29), baš kao i početkom zadnje četvrtine (67:55).

Tu je FMP ušao u seriju kojom je dvije i pol minute do kraja smanjio na 71:70. No, Bošnjak je tada vezao pet poena, Mustapić je ostao miran s linije bacanja i Cibona se odvojila na 77:72. U zadnjih četrdesetak sekundi nije bilo koševa.

Upravo su Jakov Mustapić s 20 koševa i Matej Bošnjak s 18 bili najefikasniji igrači kod trenera Dina Repeše. Mustapić je uz to imao sedam skokova i šest asistencija.

Cibona je sada 11. u poretku s omjerom 6-9, koliko ima i Split, dok je FMP 12. s 5-10. Na dnu su Krka s 3-11 i Mornar s 1-14.