NBA 4. svi 201910:40 > 10:44
NBA

Sinoć je odigrana jedna od najboljih utakmica u povijesti playoffa NBA lige.

Steve Dykes/Getty Images

Domaći Portland Trail Blazersi pobijedili su nakon četiri produžetka Denver Nuggetse sa 140:137. Neočekivani junak susreta bio je Rodney Hood koji je briljirao u posljednjem produžetku.

Povezano

Trener domaćih Terry Stotts sjetio se Rodneyja Hooda u četvrtom produžetku kojeg je vratio u igru nakon što nije bio korišten od posljednje četvrtine utakmice. Hood je povezao dva važna koša, no Will Barton i Paul Milsap održavali su minimalnu prednost Nuggetsa.

Nakon timeouta u posljednjoj minuti, pri rezultatu 136:135 za goste, McCollum je pokušao zabiti preko dvojice braniča, nakon promašaja uhvatio je loptu u napadu, istu vratio na tricu gdje je čekao Hood koji hladnokrvno pogađa za novo vodstvo Blazersa koje se na kraju pokazalo ključnim jer Nuggetsi nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti domaćinu.

Nikola Jokić promašio je jedno od dva slobodna bacanja, nakon toga su Nuggetsi napravili faul nad Sethom Curryem koji je mirno zabio oba. Gosti su ostali bez timeouta i uslijedio je očajnički pokušaj koji nije bio uspješan te su Blazersi upisali jednu od većih pobjeda u svojoj povijesti.