NCAA: Duke sigurno u drugom kolu

(Photo by Kevin C. Cox/Getty Images)

Duke je uspješno prošao prvu prepreku na NCAA turniru, a slično su ostvarili i košarkaši North Caroline.

Možda i najveći asortiman NCAA talenta na jednom mjestu, ove sezone prezentirao je Duke, momčad predvođena nevjerojatnim Zionom Williamsonom. Slavno sveučilište prošlo je prvu prepreku na putu prema Final Fouru gdje ih mnogi vide bez pretjerane rasprave.

North Dakota State nije bio ozbiljan protivnik, Coach K i njegova ekipa ostvarili su laganu pobjedu rezultatom 85:62. Najbolji strijelac pobjedničkog sastava bio je Kanađanin RJ Barrett s 26 poena, tom je dodao i 14 skokova, a Williamson se zaustavio na 25 koševa uz sjajan šut (12-16). Minutažu je zaradio i Antonio Vranković, sin proslavljenog hrvatskog centra Stojka, u četiri minute nije se upisao u strijelce, promašio je jedini pokušaj prema košu, a upisao je jedan skok. Duke će u drugom kolu igrati protiv UCF-a (University of Central Florida).

North Carolina je prošla preko Ione (88:73). Tar Heelsi su imali podosta problema u prvom poluvremenu koje su izgubili pet razlike, međutim ‘eksplodirali’ su u nastavku dvoboja, drugo poluvrijeme dobili su s 55:35. Najbolji je bio Rickey McGill s 26 poena.

Jedan od favorita NCAA turnira Tennessee uz podosta je je problema svladao Colgate rezultatom 77:70. Momčad trenera Ricka Barnesa tek je u posljednjoj četvrtini slomila otpor protivnika, a istaknuo se Admiral Schofield s 19 poena, dok je Colgate predvodio sjajni bek Jordan Burns ubacivši 32 poena.

Ipak, kako to obično biva na March Madnessu, dan ne bi bio kompletiran bez pokojeg iznenađenja. Ispali su neki od visokoplasiranih ekipa poput Cincinnatija, Wisconsina i Kansas Statea.