Kerr pohvalio izvrsnog Šarića, LeBron najbolji u derbiju Los Angelesa

Košarka 2. stu 20238:10 2 komentara
AP Photo/Jeff Chiu via Guliver Images

Hrvatski košarkaški reprezentativac Dario Šarić odigrao je odličnu utakmicu u pobjedi Golden State Warriorsa.

Warriorsi su na svom parketu tijesno svladali Sacramento Kingse 102:101 u dramatičnoj završnici. Curry je pogodio za vodstvo domaćina 100:99, potom je Sabonis vratio minimalnu prednost Kingsima, da bi gotovo na isteku vremena Klay Thompson donio trijumf Warriorsima.

Dario Šarić u igri je proveo 20 minuta i u tom vremenu postigao 15 koševa (6/9 iz igre), šest skokova i dvije asistencije. Bio je drugi strijelac Warriorsa, iza Curryja s 21 poenom. Kod Kingsa je prvo ime bio Sabonis s 23 koša, 11 skokova i osam asistencija.

“On nam daje drugu dimenziju. Puno nas je podigao, bio je fantastičan večeras”, pohvalio je Šarića trener Warriorsa Steve Kerr.

Jedina utakmica večeri koja je otišla u produžetak bio je derbi Los Angelesa između Lakersa i Clippersa. Slavili su Lakersi 130:125. LeBron James predvodio je Lakerse s 35 koševa, 12 skokova i sedam asistencija, a pratili su ga Davis Russell s po 27 koševa. Kod Clippersa je Ivica Zubac ubacio sedam poena uz devet skokova za 29 minuta igre. Briljirali su Leonard s 38 koševa i George s 35, s tim da je George u produžetku ispao zbog šestog prekršaja.

Luka Šamanić nije dobio ni sekunde u pobjedi Utah Jazza nad Memphisom 133:109. Rezultat na poluvremenu bio je 79:46 za Jazz!