Real odolio u Münchenu, Armani se izborio u Ateni

Euroleague 21. pro 201822:10 > 22:13
Sebastian Widmann/EB via Getty Images

Aktualni prvaci Eurolige slavili su na gostovanju u glavnom gradu Bavarske. U 14. kolu rezultat je bio 82:72 za goste. Večer je obilježila prva utakmica Panathinaikosa nakon akvizicije poznatog američkog trenera Ricka Pitina.

Print screen/SK

Real je mnogo bolje počeo utakmicu u Münchenu protiv Bavaraca kod kojih se video umor poslije teško izborene pobjede trijumfa nad Armanijem.

“Kraljevski klub” je dobrim šutem za tri došao do čak +18 početkom drugog poluvremena. Međutim, tada je sastava Dejana Radonjića konačno uspio odigra dobro u obrani, uz važne poene nekolicine igrača prišao je na -2. Ipak, zablistao je Walter Tavares u obrani Reala, što je dalo španjolskom predstavniku krila da osigura pobjedu od 10 razilke.

Najbolji kod prvaka Europe bio je Randolph (22). Kod Bayerna Stefan Jović upisao je 11 poena, a Leon Radošević 8.

U OAKA dvorani pobjedu je u uzbudljivom meču protiv Panathinaikosa odnio Armani rezultatom 86:83.

Armani je protiv PAO-a, kojeg je s klupe predvodio Georgios Vovoras, prvu ozbiljniju prednost napravio u drugoj četvrtini, kad je odličan bio Kuzminskas, a s dve trice u posljednjoj minuti ovog razdoblja Nedović je svojoj ekipi donio plus sedam.

Armani je u drugom poluvremenu uspio doći do dvoznamenkaste prednosti, koju je držao do dvije minute prije kraja susreta. Tada je PAO napravio seriju 9:0 i imao samo poen zaostatka šest sekundi prije kraja, ali je Nedović oba puta bio precizan s crte za slobodna bacanja.

Najbolji kod pobjednika bio je Gudaitis s 20 poena, kod poraženih Calathes je ubacio 24 koša i dodao 11 assita.