EL: Olimpiacos bez izgleda protiv Shveda i Jenkinsa

Euroleague 18. sij 201819:57 > 19:59
Mikhail Serbin/EB via Getty Images

Košarkaši Khimkija deklasirali su drugu momčad Eurolige, konačan rezultat bio je 82:54 za domaćina prvog susreta 19. kola ovog natjecanja...

Pred oko 6.000 navijača u Moskvi, domaći sastav već je u prvoj četvrtini uspostavio kontrolu nad utakmicom. Olympiacos je imao vodstvo samo na početku, potom je Khimki napravio seriju 15:0 i konstantno se držao u vodstvu.

Od 15. minute prednost domaćeg sastava nije bila manja od 20 koševa, a u jednom trenutku je iznosila i +32, bilo je to osam minuta prije kraja susreta.

Khimki je do novog trijumfa predvodio Aleksej Shved s 19 koševa i sedam asistencija, Charles Jenkins je dodao 16, a Malcolm Thomas 12 uz šest skokova.
Kod Olimpijakosa, Kyle Wiltjer je imao 11 koševa, a dvoznamenkasti učinak zabilježio je i Strelnijeks (deset poena).

Olympiacos na drugom mjestu ljestvice sada ima 13 pobjeda i šest poraza, dok je Khimki na sedmoj poziciji s omjerom 11-8.