Embiid s 50 poena vodio Sixerse do pobjede pa priznao s kojim se problemom bori

Košarka 26. tra 20249:22 0 komentara
Wendell Cruz-USA TODAY Sports via Guliver

Često je Joel Embiid meta kritika košarkaške javnosti zbog protestiranja na sudačke odluke i iznuđivanja prekršaja protivnika. No, radi se o neospornom talentu.

To je potvrdio i u noći između petka i subote kada je donio Philadelphia 76ersima neophodan trijumf nad New York Knicksima. U drugoj seriji koja se igrala na Istoku, Orlando se trgnuo i deklasirao Cleveland u trenutku kada je Magic bio “stjeran uz zid”.

Sixersi su u “Walles Fargo centru” pobijedili Knickse 115:114 i tako zadržali šanse da prođu u drugo kolo playoffa u Istočnoj konferenciji. Rezultat u pobjedama je 2:1 za tim sa Manhattana.

Junak pobjede u momčadi 76ersa bio je Joel Embiid, MVP lige iz 2023. godine. Centar je odigrao izuzetan susret i za nešto više od 40 minuta na terenu ubacio je 50 poena (13/19 iz igre, 5/7 za tri poena, 19/21 slobodna bacanja), uz 8 skokova i 4 asistencije.

Embiid nastavlja ulagati mnogo truda pomoći Sixersima da prvi put u njegovoj eri naprave značajan rezultat u NBA doigravanju, iako je vidljivo da nije 100 posto spreman. Novopečeni reprezentativac Sjedinjenih Američkih Država propustio je dobar dio sezone zbog ozljede koljena, a na utakmicama ove serije u Maddison Square Gardenu u nekoliko navrata se hvatao za bolno koljeno.

Povrh svega, Embiida je snašao još jedan problem. Medijima je nakon utakmice rekao da ima dijagnozu Belove paralize. U pitanju je privremena parcijalna paraliza zbog koje niste u mogućnosti da kontrolirate mišiće jedne strane lica. Tako je potvrđen dojam mnogih gledatelja, koji su postali svjesni da se nešto događa s Embiidovim licem svaki put kada bi u prijenosu krupan kadar bio na najboljem igraču Philadelphije.

“To se događa već neko vrijeme, imao sam i migrene. Teško je, ali ja ne odustajem i borit ću se usprkos tome”, rekao je Embiid na konferenciji za medije.

Knicksi su ponovno krenuli odlično, a ovog puta je i te kako raspoložen bio najbolji strijelac momčadi, Jaylen Brunson. Upošljavao je Anunobieyja i Hartensteina, a prvo poluvrijeme proteklo je u egalu.

U trećoj četvrtini počinje da se budi Tyrese Maxey, koji svojom serijom donosi prednost Philadelphiji, a potom nedostižnu razliku pravi Embiid i to – šutevima za tri poena.

Četvrti dvoboj serije također će se igrati u Philadelphiji, a pobjednik ove serije ide na boljeg iz okršaja Milwaukee Bucks – Indiana Paceers (trenutno 1:1).