Dubrava osigurala doigravanje pobjedom nad Cibonom

Hrvatska 25. tra 202421:24 0 komentara
xVitaliixVitleox(Kliuiev)x via Guliver

Košarkaši Dubrave posljednji su, osmi sudionici ovogodišnjeg doigravanja za naslov prvaka Hrvatske, oni su u susretu zadnjeg 33. kola kao gosti u KC "Dražen Petrović" svladali Cibonu sa 94-79 (20-23, 29-26, 27-5, 18-25).

Ključnom se pokazala treća četvrtina koju je Dubrava dobila s nestvarnih 27-5 i nakon izjednačenog prvog poluvremena “pobjegla” na više od 20 razlike.

Jonathan Hudson sa 22 i Toni Ročak sa 21 ubačajem predvodili su Dubravu, dok je Ivan Perasović ubacio 23 za Cibonu.

Ovom pobjedom Dubrava je stigla na omjer pobjeda i poraza 14-19 te će zauzeti osmo mjesto bez obzira na ishod subotnjeg dvoboja Dubrovnika i Šibenke uoči kojeg je Dubrovnik na 14-18, a Šibenka na 13-19. Zbog rezultata u međusobnim utakmicama čak i u slučaju da sve te tri momčadi završe na omjeru 14-19 Dubrovnik će biti sedmi, Dubrava osma, a Šibenka deveta.

S druge strance, Cibona je i prije ove utakmice osigurala treće mjesto uoči doigravanja, a na kraju je upisala omjer pobjeda i poraza 22-11.

Sada su poznati i svi četvrtfinalni parovi doigravanja, branitelj naslova Zadar kreće s prvog mjesta i prvi suparnik bit će mu Dubrava, drugi Split će za suparnika imati Dubrovnik, treća Cibona će igrati protiv Zaboka, a četvrta Cedevita Junior protiv Dinamo-Zagreba.