Devet koševa Šarića u pobjedi Warriorsa, Pistonsi slavili bez Bogdanovića

Košarka 8. velj 20249:39 0 komentara
AP Photo/Jeff Chiu via Guliver

Golden State Warriorsi Darija Šarića su sinoć u gostima s 127-104 nadigrali Philadelphia 76erse, a hrvatski je košarkaš pobjedi svoje momčadi pridonio s devet koševa.

Šarić je odigrao 13:44 minute za Warriorse i uz šut iz igre 3/5 (trice 1/2) stigao do učinka od devet koševa čemu je pridodao tri skoka, dvije asistencije i jednu ukradenu loptu.

Andrew Wiggins je s 21 poenom i 10 skokova bio najbolji pojedinac Warriorsa, a Klay Thompson i Jonathan Kuminga su dodali svaki po 18 poena. Stephen Curry zabio je samo devet koševa za 25 minuta.

Oslabljeni Sixersi igrali su bez trenutnog MVP-a Joela Embiida (koljeno) četvrtu utakmicu zaredom. Nicolas Batum (tetiva), Robert Covington (koljeno) i De’Anthony Melton (leđa) također su bili izvan stroja. Ricky Council IV predvodio je Philadelphiju sa 17 poena.

Detroit Pistonsi su također u gostima sa 133-120 pobijedili Sacramento Kingse. Predvodio ih je Jaden Ivey s učinkom karijere od 37 koševa od čega je 19 zabio u zadnjoj četvrtini.

Ivey je upisao još sedam asistencija i šest skokova. Jalen Duren ubacio je 20 poena i 15 skokova za Pistonse, koji su pobijedili tek sedmi put ove sezone. Bojan Bogdanović nije igrao za Detroit.

Domantas Sabonis imao je momčadski rekord od 30 poena, 12 skokova i sedam asistencija za Sacramento, koji je vodio 101-97 u prvoj minuti zadnje četvrtine prije nego što je Ivey krenuo u seriju. Najprije je zabio šest uzastopnih poena i doveo Pistonse do izjednačenja 103-103, a onda je zabio par trica, od kojih je druga dovela Detroit do vodstva 114-109 nešto manje od šest minuta prije kraja.

Ivey je pogodio još jednu tricu za prednost od 121-113 na 3:14 do kraja. Marcus Sasser je dodao 25 koševa, a Alec Burks 18.