Cibona kroz produžetak preokrenula već izgubljenu utakmicu

ABA League 30. pro 202219:12 > 19:12 0 komentara
Cibona/Marin Sušić

Košarkaši Cibone ostvarili su vrijednu pobjedu u regionalnoj ABA Ligi. Iako su bili na rubu poraza protiv MZT-a, preokrenuli su dvoboj i slavili u produžetku...

Cibona se pošteno namučila, dugo je gubila i na kraju se izvukla kod kuće protiv MZT-a u 13. kolu ABA Lige. Završilo je 87:85 poslije produžetka, čime su se Zagrepčani stabilizirali u sredini poretka.

MZT je na poluvremenu vodio 45:41 i kontrolirao rezultat većim dijelom nastavka igre. U trećoj četvrtini bilo je najvećih 55:46, pet minuta do kraja 72:65 i uoči zadnje dvije minute 74:69.

Trica Smajlagića vratila je nadu Ciboni, a onda je Kapusta pogodio još jednu za izjednačenje 75:75. Ware je za goste promašio tešku tricu za pobjedu sa zvukom sirene i otišlo se u produžetak.

Ondje se ključnom pokazao još jedan dalekometni hitac Cibone, taj put Majcunića, za prednost 87:83 nešto više od minute do kraja. No tu nije bilo sve riješeno. MZT je imao napad za poravnanje, srećom Ware je promašio polaganje, da bi potom Baković promašio oba bacanja četiri sekunde prije kraja.

Ipak, Smajlagić je uhvatio skok u napadu te potom i sam promašio dva bacanja. Drugo, doduše, namjerno jer je do kraja bilo ostalo premalo vremena za šut MZT-a s vlastite polovice.

Cibonu je do trijumfa predvodio Kapusta s 18 koševa, osam asistencija, ali i pet izgubljenih lopti. Mazalin je ubacio 13 poena, a Smajlagić i Aranitović po 11. Kod MZT-a je prvi strijelac bio Caffey s 19 koševa.

Vukovi su sada na omjeru 6-7 i stabilni su po sredini tablice, dok je MZT ostao na začelju poretka s 2-11.