Cibona bez problema protiv Sinjana

Hrvatska 31. sij 202319:58 > 19:58
Cibona/Marin Susic

U prvoj utakmici 18. kola prvenstva Hrvatske za košarkaše, Cibona je kao domaćin uvjerljivo svladala Alkar iz Sinja sa 110-72 te su se tako donekle iskupili za težak poraz protiv Mege.

Gosti iz Sinja pružili su dobar otpor favoriziranim domaćinima samo u prvih 12 minuta nakon kojih su čak imali i prednost 27-26, ali u sljedećih šest minuta uslijedila je nevjerojatna serija Cibone od 23-0 za vodstvo 49-27 te je pitanje pobjednika bilo odlučeno.

Sven Smajlagić sa 16 i Krešimir Ljubičić sa 15 koševa predvodili su Cibonu, dok je Christian Peevey ubacio 15 poena za Alkar.

Cibona je na vrhu ljestvice s omjerom pobjeda i poraza 14-3, dok je Alkar na 5-13.

U srijedu će igrati DepoLink Škrljevo – Zabok, Zadar – Dinamo-Zagreb, Bosco – Šibenka i Furnir – Cedevita unior, dok će Split i Gorica svoj susret 18. kola igrati 16. veljače.

Na čelu ljestvice je Cibona sa 14-3, slijede Cedevita Junior i Split sa po 13-4, dok su na dnu Gorica i DepoLink Škrljevo sa po 3-14.