‘Studenti’ nadigrali Cibonu u Podgorici

ABA League 9. lis 202219:20 0 komentara
Cibona/Marin Susic

Košarkaši Cibone u susretu su 2. kola regionalne ABA lige izgubili na gostovanju u Podgorici od Studentskog centra sa 84-97 (17-26, 22-22, 15-36, 30-13).

Kobna po Cibonu bila su otvaranja kako prvog tako i drugog poluvremena. Podgoričani su utakmicu otvorili sa 16-5, pa iako je Cibona na ulasku u posljendju minutu prvih 20 minuta stigla do 43-37 ustvari nije niti u jednom trenutku bila blizu preokretu. Drugo poluvrijeme još je lošije krenulo za hrvatskog prvaka, Studentski centar je treću četvrtinu otvorio sa 24-6 te je dvoboj bio odlučen.

Uoči posljednjih 10 minuta bilo je velikih 84-54 za Studentski centar da bi Cibona iskoristila opuštanje domaćih u tom razdoblju za smanjenje na 85-71 u 35. minuti pa je u konačnici poraz mnogo blaži od dojma.

Ivan Majcunić i Lovro Mazalin ubacili su po 13 koševa za Cibonu, dok su Loren Jackson sa 23 i Fletcher Magee sa 21 poenom predvodili Studentski centar.

Nakon dva kola Cibona je na omjeru pobjeda i poraza 0-2, a Studentski centar na 1-1.