Obradović: Zadar je zasluženo slavio. Smith? Ne znam je li došao, imam većih problema

ABA League 24. pro 202319:59 0 komentara
xMarkoxMetlas xMNxPressx via Guliver Image

Košarkaši Zadra na krilima navijača, na krilima Luke Božića i Darija Drežnjaka, slavila je protiv Partizana u derbiju 13. kola ABA lige sa 84:68.

Zadar je poslije prve dionice vodio sa 20:13, zatim je tijekom druge stigao do 27:15. Vukčević je uspio zaustaviti nalet Zadrana, ali je sredinom druge četvrtine na semaforu pisalo 34:20 za Zadar. Partizan je nastojao usporiti ritam, da stigne do egala, a na kraju prvog poluvremena na semaforu je poslije trice Arijana Lakića sa zvukom sirene pisalo – 47:34 za Zadar.

Očekivala se reakcija Partizana u nastavku i stigla je. Partizan je na četiri minuta prije kraja treće dionice stigao do 46:52. Imao je dva napada da stigne do egala, a zatim je uslijedila nova serija Zadrana za velikih – 63:50 uoči posljednje četvrtine. Do kraja utakmice, Zadrani su kontrolirali događanja na parketu, a Partizan je dobio još dva udarca u vidu ozljeda koje su doživjeli Dozier i Smailagić.

“Zaslužena pobjeda Zadra uz zaista sjajnu partiju. Naš protivnik je igrao sa mnogo više energije i agresivnosti od prve do posljednje minute. Atmosfera je bila sjajna, prava košarkaška. Smith? Nemam pojma. Zaista ne znam je li došao ili nije, imam većih problema”, naglasio je Željko Obradović, pa nastavio:

“Poslije dvije minute igre sam morao uzeti minutu odmora. Umor je prisutan, to nije sporno, ali je sporno što mnogi nisu bili na utakmici”.

U narednoj rundi ABA lige, Zadar igra protiv ekipe Budućnosti na svom parketu, Partizan će gostovati Mornaru iz Bara. Međutim, izabranike Željka Obradovića očekuje veliko iskušenje 28. decembra u 14. kolu Evrolige. U Beograd stiže Virtus iz Bolonje.