(VIDEO) Dominaciji nema kraja: Verstappen slavio u Barceloni

Automoto 4. lip 202317:07 0 komentara
AP Photo/Joan Monfort via Guliver

Max Verstappen u Red Bullu ponovno je slavio, ovoga puta na VN Barcelone

Max Verstappen ostvario je petu pobjedu ove sezone uz najbrži krug i vodstvo u svim krugovima utrke, a Mercedesovi vozači Lewis Hamilton i George Russell upotpunili su pobjedničko postolje u najboljoj utrci ove sezone za Mercedes, donosi MaxF1.

Verstappen je u potpunosti kontrolirao utrku i na kraju ušao drugi puta u boks iako je mogao izdržati na hardu do kraja, ali nakon što su drugi puta ušli i Hamilton i Russell nije bilo potrebe za rizikom pa je na soft gumama Nizozemac odvozio i najbrži krug.

Skoro svi vozači startali su na softu osim vozača Red Bulla i Sargeanta koji su odabrali medium i Leclerca koji je startao iz boksa na hardu.

Verstappen je obranio vodstvo na startu ispred Sainza dok je Norris pogodio Hamiltona i oštetio si prednje krilo zbog čega je morao u boks već na kraju prvoga kruga kada soft mijenja hardom.

Zbog velike degradacije guma vozači su u boks išli uglavnom dvaput uz nekoliko iznimaka poput Norrisa i vozača Haasa koji su triput mijenjali gume.

Sainz je držao drugo mjesto u prvoj dionici utrke dok ga nije prestigao prvo Hamilton, a u kasnijoj fazi utrke i Russell pa je pobjedničko postolje bilo izvan dosega za talijansku momčad.

Verstappen nije imao problema dovršiti posao i upisati petu pobjedu ove sezone i treću u Španjolskoj nakon 2016. i 2022. i povećati prednost u poretku ispred Pereza na 53 boda nakon što se Meksikanac solidno probio s 11. mjesta na četvrto.

Hamilton i Russell bili su najbliža pratnja Verstappenu na drugom i trećem mjestu, što je Mercedesov najbolji rezultat ove sezone, a Russell se iskupio za loše kvalifikacije i probio s 12. na treće mjesto.

Perez je bio blizu postolju na četvrtom mjestu, ali je ipak ostao prekratak u potjeri za Russellom koji je ostao tri sekunde ispred dok se Sainz morao zadovoljiti petim mjestom na domaćoj utrci.

Stroll je uspio pobijediti Alonsa te su dva Aston Martina prošla na manje od sekundu jedan od drugoga na šestom i sedmom mjestu, a Alonsu je ovo najgori rezultat sezone iako je i dalje drugi u poretku vozača.

Ocon je završio osmi za Alpine ispred Zhoua koji je drugi puta ove sezone završio deveti i donio bodove Alfa Romeu.

Gasly je imao loš prvi krug s desetoga mjesta, ali je na kraju ipak uspio spasiti jedan bod zahvaljujući kazni za Tsunodu koji je izgurao Zhoua u njihovom duelu u prvom zavoju.

Leclerc je bio na korak do osvajanja bodova nakon starta iz boksa na 11. mjestu, a Tsunoda je završio 12. nakon kazne, ispred Piastrija u McLarenu i momčadskoga kolege de Vriesa.

Hulkenberg nije mogao ponoviti sjajnu brzinu iz kvalifikacija te je završio tek 15. za Haas, a Albon je uspio doći do 16. mjesta u Williamsu.

Norris se nije oporavio nakon kontakta s Hamiltonom u prvom krugu te je završio na 17. mjestu ispred Magnussena, Bottasa i Sargeanta.

Iduća utrka vozi se za dva tjedna u Kanadi, a prijenos pratite na Sport Klubu.