Mugello ostaje Bagnaijin!

Automoto 11. lip 202316:38 0 komentara
xJosexBretonx via Guliver

Vozač Ducatija Francesco Bagnaia pobijedio je na VN Italije, šestoj utrci ovogodišnjeg MotoGP prvenstva.

Aktualni prvak je na domaćem terenu ostvario dvostruku pobjedu, s obzirom da je jučer slavio u sprintu. Talijan je slavio drugu godinu za redom i nastavio niz stizanja do najviše ljestvice postolja svaki put kada ostane na motociklu do kraja.

Bagnaiji je najbliži bio Jorge Martin s više od sekunde zaostatka, dok se na trećem mjestu našao Johann Zarco.

Branitelj naslova je odvozio sjajnu utrku i završio dominantan vikend u Toscani. Na samom startu mu je prvu poziciju preuzeo Martin, ali se Bagnaia vratio na čelo i od tog trenutka mu nitko nije bio prijetnja.

Velika se borba vodila za treće mjesto, ali je na kraju u njoj pobijedio Zarco ispred Luce Marinija, dok su braća Marquez izletjela sa staze.

U ukupnom plasmanu prvo mjesto drži Bagnaia s 131 bodom, 21 više od Bezzecchija, dok je Martin treći sa 107.

VN Njemačke vozi se već sljedećeg vikenda, a direktan prijenos pratite na SK kanalima.