Pobjeda Oliveire, Bagnaia se približio Quartararu

Automoto 2. lis 202213:18 0 komentara
Hazrin Yeob Men Shah/Icon Sportswire via Guliver Images

Portugalac Miguel Oliveira (KTM) pobjednik je MotoGP utrke za VN Tajlanda koja je vožena u nedjelju, a drugo mjesto je zauzeo Talijan Francesco Bagnaia približivši se tako vodećem u ukupnom poretku Francuzu Fabiju Quartararu na samo dva boda tri utrke prije kraja sezone.

Australac Jack Miller (Ducati), koji je slavio prošli vikend u Japanu, bio je treći. Quartararo (Yamaha) je jako loše odvozio utrku na mokroj stazi u Buriramu i na kraju završio na 17. mjestu. Zbog jake kiše start utrke je kasnio 55 minuta.

Za Oliveiru ovo je druga pobjeda ove sezone nakon Indonezije u ožujku.

Kako je danas ostao bez bodova, Quartararo sada na prvom mjestu ima 219 boodva, dva više od Bagnaie i 20 više od Aleixa Esparagoa (Aprilia) na trećem mjestu.

Sljedeća utrka je VN Australije i vozi se 16. listopada.