Martin slavio u sprintu, odluka o prvaku pada u nedjelju!

Automoto 25. stu 202316:18 0 komentara
DPPI Panoramic _TIN3530 via Guliver

Vikend u Valenciji postao je još zanimljiviji...

Španjolski motociklist Jorge Martin (Ducati) pobjedom u sprint utrci za Veliku nagradu Valencije Svjetskog prvenstva u klasi Moto GP smanjio je svoj zaostatak za braniteljem naslova i vodećim u redoslijedu SP-a Talijanom Francescom Bagnaiom (Ducati) na 14 bodova u ukupnom redoslijedu te konačnu odluku o novom svjetskom prvaku odgodio za posljednju utrku sezone koja je na programu u nedjelju kada će se na istom mjestu voziti klasična utrka.

Martin je za subotnju pobjedu osvojio 12 bodova u redoslijedu SP-a, dok je Bagnaia ciljem prošao kao peti i za to dobio pet bodova, pa je dvije utrke prije završetka natjecanja Bagnaia na vrhu sa 442 boda, dok je Martin stigao na 428.

No, ako Martin pobijedi i u nedjelju, Bagnaia će obraniti naslov ako završi među prva četiri. Ako Martin završi drugi, Bagnaiji će dovoljno biti i deveto mjesto za obranu naslova.

Zadnju utrku sezone pratite ekskluzivno na kanalu SK3 od 15 sati!