Martin slavio u sprint utrci u San Marinu

Automoto 7. ruj 202415:30 0 komentara
xMatteoxAverna IPAxSportx via Guliver

Aktualni lider MotoGP prvenstva Jorge Martin odnio je pobjedu na prvom velikom MotoGP događaju ovog vikenda u Misanu, sprintu.

Martin je nakon odličnog starta preuzeo prvo mjesto od Francesca Bagnaie koji je bio najbrži u kvalifikacijama, te je na kraju slavio pobjedu u povećao svoju prednost u odnosu na Bagnaiu generalnom poretku.

U posljednjih nekoliko krugova Bagnaia je pokušao “pritisnuti” Martina, ali bez uspjeha, pa se morao zadovoljiti drugim mjestom gdje je već trijumfirao u utrkama 2021. i 2022. godine.

Franco Morbidelli ostvario je veliki uspjeh osvojivši treću poziciju, što mu je prvo postolje u sprintu u karijeri.

Enea Bastianini završio je četvrti ispred Pedra Acoste. Marc Marquez, pobjednik prethodne utrke u Aragonu, nakon slabog starta uspio se probiti do šestog mjesta, ispred Bindera i Jacka Millera.

U prvih deset bili su i Fabio Quartararo i Alex Marquez.