Martin kralj sprinta, Bagnaia i ozlijeđen na postolju!

Automoto 9. ruj 202315:51 0 komentara
GuliverImages

Vozač Pramac Ducatija Jorge Martin slavio je u sprint utrci Velike nagrade San Marina i Riminija, 12. utrke ovogodišnjeg Moto GP prvenstva.

Martin je na stazi Marco Simoncelli upisao svoju treću pobjedu u sprintu, a ranije je slavio u Francuskoj i Njemačkoj.

Španjolcu je najbliži bio Marco Bezzecchi iz VR46 momčadi s oko sekunde zaostatka, dok je treće mjesto na postolju zauzeo aktualni prvak Francesco Bagnaia, samo šest dana nakon strašnog sudara na Catalonyi.

Martin je bio nezaustavljiv od starta do cilja – Bagnaia mu je malo prijetio, da bi ga prestigao Bezzecchi koji se Španjolcu približio na dvije desetinke. Ipak, nije ga uspio prestići te ih je dijelila sekunda, dok je Pecco ostao tri sekunde iza nakon što se maestralno oduprijeo napadima Danija Pedrose.

Testni vozač KTM-a Pedrosa je kroz cilj prošao samo dvije desetinke iza Bagnaije, a tik ispred timskog kolege Brada Bindera. Šesti je kroz cilj prošao Maverick Vinales, ispred Luce Marinija i Aleixa Esparargaroa. Top 10 su kompletirala braća Marquez.

Bagnaia je sad na vrhu ljestvice s 267 bodova, 45 više od Martina, a treće mjesto drži Bezzecchi sa 198 bodova.

Vozače kraljevske klase u Misanu zagrijavanje čeka sutra u 9:45, a utrka u 14 sati. Sve pratite na SK2!