Verstappen: Nisam sretan, trebao sam pobijediti

Automoto 21. ožu 202312:09 0 komentara
AP Photo/Hassan Ammar via Guliver Images

Vodeći čovjek prvenstva Max Verstappen kaže da je trebao pobijediti na VN Saudijske Arabije da nije imao problema s pouzdanošću zbog kojih je bilo pametnije kontrolirati prednost pred ostalima i završiti utrku.

Verstappena je u subotu pogodio kvar na pogonskoj osovini, zbog čega je startao 15., ali u utrci se bez problema probio na drugo mjesto iza momčadskoga kolege Pereza, piše MAXF1.net.

Iako je imao 25 krugova da sustigne i prestigne Pereza, Verstappen nije uspio značajno smanjiti zaostatak koji je bio između 4.5 i 6 sekundi, posebno nakon što je prijavio čudnu buku i vibracije koji su ga podsjetili na probleme u kvalifikacijama.

“Početak utrke bio je malo nezgodan, bilo je teško pratiti niz bolida jer je bilo vrlo slabo prianjanje,” rekao je Verstappen koji je u posljednjem krugu odvozio najbrži krug i zadržao vodstvo u poretku. U jednom trenutku sve se malo posložilo, mogao sam ići naprijed i sigurnosni automobil je malo pomogao. Radilo se o tome da budemo mirni i pretječemo jedan po jedan bolid. Općenito, danas je drugo mjesto bila glavna meta. Danas se radilo o oporavku onoga što je bilo moguće, da sam se kvalificirao na prvo mjesto, danas bi sve izgledalo sasvim drugačije. Checa sam hvatao pred kraj utrke, ali smo računali da to neće biti dovoljno da do kraja utrke nadoknadim zaostatak za njim. Počeo sam osjećati vibracije u krugovima u kojima sam ga hvatao i pokušavao pritiskati, počeo sam osjećati neku nestabilnost u bolidu.”

Otkrio je i da je trebao pobijediti…

“Ponekad je bolje samo sebi reći da je bolje donijeti kući drugo mjesto. Kao momčad moramo raditi na tome da oba bolida budu pouzdana jer imamo vrlo brz bolid, ali ipak mislim da možemo napraviti bolji posao. Inače bi to bila jako različita utrka za mene. Na kraju smo malo ograničili štetu, ali ovdje sam trebao pobijediti. Svi su sretni, ali osobno ja nisam jer nisam ovdje da budem drugi. Kad se borite za naslov, a posebno kad se čini da je borba između samo dva bolida, morate se pobrinuti da ta dva bolida budu pouzdana. Želio bih čist vikend u Melbourneu da maksimalno iskoristimo sve što možemo. Zadovoljan sam kako trenutno ide, ali sezona je još duga.”

Ovo je sedma dvostruka Red Bullova pobjeda otkako je Perez stigao u momčad 2021. – pet su ih ostvarili 2022. i dvije 2023. – ali ujedno i prva u kojoj je Perez završio ispred Verstappena.