Dan odluke: Hamilton ili Verstappen? (SKHD, 14 h)

Automoto 12. pro 202110:00 > 12:09 0 komentara
Pool via REUTERS/David W Cerny

Stiglo je veliko finale ove sezone, zadnja utrka će se voziti u Abu Dhabiju, a za naslov će se boriti Lewis Hamilton i Max Verstappen.

Pred okršaj na stazi Yas Marina, Verstappen i Hamilton imaju po 369,5 bodova, što znači da koji god od njih ostvari bolji rezultat doći će do naslova prvaka.

U slučaju da budu izjednačeni po broju bodova, što se zapravo i može dogoditi u slučaju ako budu na devetom ili desetom mjestu, a da onaj lošije plasirani osvoji bod za najbrži krug, titula ide u ruke Verstappenu zbog većeg broja pobjeda.

Treba spomenuti i kako Britanac ima osam pobjeda, dok Verstappen ima jednu više.

Nema sumnje da je pred nama povijesni dan. Verstappen će pokušati osvojiti svoju prvu titulu i postati prvi nizozemski pobjednik Formule 1, a ukoliko pobijedi postat će 34. različiti pobjednik oktanskog cirkusa. Za Hamiltona je ulog osma titula kojom bi pretekao Michaela Schumachera.

No, neće biti fokus samo na njih dvojicu. U prvom planu bit će i Finac Kimi Raikkonen koji će startati s 18. pozicije. Svjetski prvak iz 2007. godine vozit će posljednju utrku u svojoj karijeri. Finac je u F1 upisao 21 pobjedu, ukupno 103 puta se našao na podiju i 18 puta osvojio pole position.

Čeka nas vrlo napetih 58 krugova u Abu Dhabiju, a kako će sve ispasti provjerite od 14 sati na SKHD.