Kardinalne greške Daltona za pobjedu Cardinalsa

Američki nogomet 21. lis 20229:33 0 komentara
SeanxBrown via Guliver Images

Jedna NFL utakmica igrala se u noći između četvrtka i petka po srednjoeuropskom vremenu – Arizona Cardinalsi su na domaćem State farm stadionu produbili krizu New Orleans Saintsa pobijedivši ih rezultatom 42:23. Tako je započet sedmi tjedan regularne sezone u najpopularnijem američkom sportskom natjecanju.

Tim iz Glendalea stigao je do druge pobjede u sezoni i prekinuo niz od dva poraza – sada imaju omjer 3-4. Sa druge strane, „Sveci“ se muče i slavili su samo dvaput od starta sezone – protiv Falconsa i Seahawksa.

Zanimljiv podatak je da se tek 26. put u povijesti profesionalnog sporta u SAD dogodilo da se u jednom danu igraju utakmiceu četiri najveća tamošnja sportska natjecanja– NFL, NBA, MLB i NHL.

Ključni period odigrao se u posljednje dvije minute prvog poluvremena – tada je rezultat bio izjednačen 14:14. Saintsi su čak i poveli nakon dodavanja za touchdown, koji je uhvatio Shaheed.

Međutim, quarterback Saintsa Andy Dalton tada je bacio „pick six“ (presiječeno dodavanje koji na suprotnoj strani bude kažnjen touchdownom) – u end zonu je uletio Marco Wilson. Do kraja poluvremena viđen je još jedan sličan ishod, a ovog puta touchdown je ostvario Isaiah Simmons. Druga četvrtina završena je rezultatom 25:7 za domaće.

Najčudnije od svega, Dalton je do grešaka bio sjajan, a poluvrijeme je završio sa 9/15 za 177 jardi, dva touchdowna, ali tri presiječene lopte. Na krilima serije iz prvog poluvremena Cardinalsi su lako priveli susret kraju u drugoj polovici.

U sljedećem kolu Cardinalsi će gostovati Vikingsima u Minnesoti, a Saintsi će dočekati Las Vegas Raiderse.