Seattle otpisao očajne Pantherse

NFL 5. pro 20166:19 > 6:26
Jonathan Ferrey, Getty Images Sport

Seattle Seahawks uvjerljivom pobjedom protiv Caroline Panthersa ostali su u utrci za najviši plasman u Nacionalnoj nogometnoj konferenciji, dok su gosti osmim neuspjehom šanse za plasman u play off doveli na minimum - 40:7.

Utakmica u “kišnom gradu” bila je rješena već nakon prve četvrtine, a gotovo je nevjerojatan podatak da su prošlosezonski sudionici Super Bowla tri od četiri perioda završili bez osvojenog poena (10:0, 13:7, 7:0, 10:0).

Seattle je prvim touchdownom Thomasa Rawlsa u sezoni poveo sa 10:0, a jedino vrijedno pažnje kada su Panthersi u pitanju dogodilo se u 5. minuti druge četvrtine. Cam Newton, koji zbog  disciplinskih razloga nije počeo utakmicu, sa 55 jardi bacio je 14 touchdown.

Ipak, samo 48 sekundi kasnije Seattle je odgovorio drugim touchdownom Rawlsa za početak kraja ekipe koja je prije početka slovila za jednog od favorita.

Seahawks su šestom pobjedom zadržali maksimalan učinak ove sezone na svom terenu i po tome su jedinstveni u ligi.

Četiri vikenda prije kraja regularnog dijela sezone izvjesno je kako će Seattle kao prvi iz divizije osigurati play off, jer su praktično nedostižni za Arizonu.

Uvjerljivu pobjedu pokvarila je ozljeda jednog od najboljih defanzivaca Erla Thomasa, koji je zadobio prijelom noge i za njega je sezona vjerojatno završena.

Što reći o Carolini? Momčad koja je prošle sezone imala učinak 15-1 u regularnom dijelu sezone imala je velike ambicije, ali poraz u Seattleu za njih možda znači i oproštaj od play offa.