49ersi zaustavili Dallas, za Super Bowl protiv Eaglesa

Američki nogomet 23. sij 20238:36 > 8:38 0 komentara
Bob Kupbens Icon Sportswire via Guliver

San Francisco Fourteeners su u finalu Nacionalne nogometne konferencije drugu godinu zaredom. Momčad iz Kalifornije svladala je na domaćem terenu Dallas Cowboyse 19:12 i dogovorila susret s Philadelphia Eaglesima za plasman u Super Bowlu.

Očekivano, dvoboj Fourteenersa i Cowboysa bio je vrlo izjednačen od samog početka, a odlučen je touchdownom San Francisca u prvim sekundama posljednje četvrtine.

Utakmica je počela velikom greškom Daka Prescotta. Njegovo dodavanje u drugom driveu za Dallas presjekao je Fred Warner na 18 jardi od end zone Cowboysa. No, obrana Dallasa odradila je odličan posao i uspjela svesti San Francisco na samo gol iz polja za prednost od 3:0.

Dallas je prvi udarac zadao sredinom druge četvrtine kada je spomenuti Prescott dodavanjem za četiri jarda u end zoni pronašao Daltona Schultza za prvo vodstvo Cowboysa 6:3. Šuter Dallasa Brett Maher ponovno je propustio pretvaranje za dodatni poen. Ipak, do kraja poluvremena San Francisco s dva daleka field gola Robbieja Goulda vraća prednost i na odmor odlazi s rezultatom 9:6.

Dallas je mogao povesti u trećoj četvrtini. No, zaustavljeni su blizu suparničke end zone i odlučili su se za šut za tri poena koji je Maher pogodio za izjednačenje i 9:9 uoči početka posljednjih 15 minuta.

San Francisco je postigao prvi i jedini touchdown u utakmici nakon samo dvije sekunde u četvrtoj četvrtini. Za dva jarda istrčao je Christian McCaffrey za prednost 16:9. Maher je field golom minus na četiri poena, ali je Gould  golom iz polja tri minute do kraja odveo 49erse na 19:12.

Do kraja susreta obrana San Francisca izdržala je nalete Dallasa za veliko slavlje svojih navijača i prolazak među četiri najbolje momčadi NFL-a.

U pobjedničkoj momčadi mladi quarterback Brock Purdy imao je 214 jardi kroz zrak bez touchdowna i presječene lopte. Dak Prescott je stigao do 206 jardi za Dallas, ali uz touchdown i dva interceptiona. Cowboysima nije pomogla ni vrhunska igra CeeDee Lamba koji je u deset hvatanja stigao do 117 jardi.

Idući tjedan, 29. siječnja od 21 sat San Francisco će ugostiti Philadelphiju, dok će u finalu AFC-a u revanšu prošlogodišnjeg dvoboja igrati Kansas City Chiefsi i Cincinnati Bengalsi. Obje utakmice pogledajte ekskluzivno na kanalima Sport Kluba.

Cincinnati Bengalsi plasirali su se u finale Konferencije američkog nogometa, nakon što su u divizijskom kolu kao gosti svladali Buffalo Billse 27:10.