Samo jedan Hrvat dohvatio drugu vožnju Wengena

Alpsko skijanje 15. sij 202311:39 > 11:39 0 komentara
GEPA pictures/Harald Steiner via Guliver Images

Hrvatski skijaši nisu se proslavili u prvoj vožnji slaloma u švicarskom Wengenu. Najbolji rezultat ostvario je Filip Zubčić koji je završio 20. i kao takav se jedini među njima plasirao u drugu vožnju...

Uz startni broj 25 Filip Zubčić prvu je vožnju, po iznadprosječno visokoj temperaturi, odradio u vremenu 1:01.43, što mu je bilo dostatno za 20. mjesto.

Za vodećim Švicarcem Loicom Meillardom zaostao je preko četiri sekunde, točnije 4.30. Meillard je u cilj doskijao u vremenu 57.13, a iza njega su dvojica Norvežana Henrik Kristoffersen (57.58) i Lucas Braathen (57.61).

Samuelu Kolegi nedostajalo je 18 stotinki za drugu vožnju. Završio je 33. s vremenom 1:02.96. Matej Vidović bio je nešto sporiji na 36. mjestu (1:03.36), dok Istok Rodeš nije završio utrku.