Nogomet 12. ruj 202323:26 0 komentara

Samo dva dana nakon smjene izbornika Hansija Flicka Njemačka je u Dortmundu dočekala Francusku i upisala pobjedu 2:1.

Ponavlja li se povijest? Prije 20 i pol godina, nakon raspada reprezentacije na EURU 2000., mjesto izbornika preuzeo je Rudi Feller, ali samo privremeno. To se privremeno pretvorilo u trajno, što je na kraju dovelo Elf do finala Svjetskog prvenstva 2002. godine.

Sad je opet preuzeo, opet privremeno. A reprezentacija je u Dortmundu s 2:1 pobijedila najbolju europsku reprezentaciju, aktualnog svjetskog viceprvaka Francusku.

Momčad Didiera Deschampsa bila je bez Kyliana Mbappea i Oliviera Girouda, ali nije bila slaba momčad. U postavi su bili Griezmann, Rabiot, Theo Hernandez, Coman, Tchouameni, Pavard…

Thomas Muller doveo je Nijemce u vodstvo već u četvrtoj minuti. Na 2:0 povisio je Leroy Sane u 87. minuti na asistenciju Kaia Havertza. Samo dvije minute kasnije Antoine Griezmann smanjio je rezultat iz kaznenog udarca, ali Tricolori nisu uspjeli postići još jedan pogodak i izbjeći poraz.

Gledatelji u Hrvatskoj program regionalnog sportskog kanala Sport Klub i ubuduće će moći pratiti na Telemachu, Total TV-u, OptiTV-u i preko platforme EON koja je dostupna svim gledateljima