Nogomet 20. lip 202323:03 0 komentara

Bosna i Hercegovina je u lipanjskom kvalifikacijskom ciklusu imala dobru priliku za osvajanje tri boda, na "Bilino polje" stigao je autsajder Luksemburg, ali su gosti na kraju iznenađujuće ostvarili pobjedu 2:0.

Vrlo bitan detalj desio se u četvrtoj minuti, kada je Borges Sanchez savladao Šehića, kiksao je tu igrač Osijeka Adrian Leon Barišić. Bosna i Hercegovina je u 56. minuti imala odlučujuću priliku za izjednačenje, ali je Hadžiahmetović bio neprecizan s bijele točke.

Do kraja susreta Luksemburg je okrutno kaznio indolentnu igru ​​domaćina, zabio je Sinani s 30 metara u 74. minuti, Šehić je nepotrebno bio daleko izvan svog šesnaesterca. BiH je pružila očajnu igru, a glavne vedete Edin Džeko i Miralem Pjanić su bile nevidljive.

Bosna i Hercegovina je sada u prilično nezavidnoj poziciji, nakon startne pobjede nad Islandom upisala je tri poraza, od Slovačke, Portugala i ovaj najteži, u skupini od Luksemburga.