Automoto 20. kol 202312:25 0 komentara

Deniz Oncu pobijedio je na Velikoj nagradi Austrije u Moto3 kategoriji Svjetskog motociklističkog prvenstva. Bila je to spektakularna pobjeda u kojoj je Turčin u fotofinišu dobio bitku protiv Španjolca Daniela Holgada.

Finale Velike nagrade Austrije bilo je nestvarno! Sve što ljubitelj motosporta može poželjeti dogodilo se u posljednjem krugu u kojem su se za pobjedu borila čak četiri vozača. Deniz Oncu, Daniel Holgado, Ayumu Sasaki i Collin Veijer su bili tamo.

Stalno su mijenjali pozicije, a presudilo je da je Deniz Oncu imao nešto bolji izlaz na startni cilj. Za samo pet tisućinki sekunde slavio je ispred Holgada koji će ovim rezultatom ostati na čelu generalnog poretka.

Holgado sada ima 161 bod u generalnom poretku, Sasaki zaostaje 26 bodova, a slijede ga Oncu i Ortola.