Hokej 27. svi 20229:10 > 9:25 0 komentara

Hokejaši Edmonton Oilersa prvi su finalisti Zapadne konferencije NHL lige nakon što su na gostovanju nakon produžetaka pobijedili Calgary Flames sa 5:4 i ukupnim rezultatom 4:1 izborili finale.

Edmonton će u finalu Zapada igrati protiv boljeg iz okršaja St. Louisa i Colorada, a Colorado trenutačno vodi sa 3:2.

Domaćin je poveo 1:0, a potom su gledatelji mogli vidjeti čak sedam golova u “ludoj” drugoj dionici nakon koje je rezultat bio 4:4. Prijelomni trenutak utakmice događa se šest minuta prije kraja kada Coleman zabija za 5:4 Calgaryja, no suci poništavaju gol zbog navodnog “guranja paka klizaljkom u mrežu”  što je vrlo diskutabilna odluka.

Kako posljednja trećina nije donijela promjenu, susret je otišao u produžetak, a dvoboj u Scotiabank Saddledomeu u Calgaryju odlučio je Connor McDavid u šestoj minuti produžetka.

Osim McDavida, za goste su zabili i Darnell Nurse, Jesse Puljujarvi, Zach Hyman i Evan Bouchard, a istaknuo se i Leon Draisaiti sa četiri asistencije. Kod domaćina strijelci su bili Andrew Mangiapane, Mikael Backlund, Johnny Gaudreau i Calle Jarnkrok.

U drugoj utakmici večeri Carolina Hurricanesi su pobijedili New York Rangerse sa  3:1 i trenutačno vode sa 3:2 u polufinalu Istoka.

Za pobjednike su zabili Vincent Trocheck, Teuvo Teravainen i Andrej Svečnikov, dok je Antti Raanta skupio 26 obrana. Gol za New York postigao je Mika Zibanejad.