Hokej 8. stu 202211:03 > 11:03 0 komentara

Boston Bruinsi rutinski su svladali St. Louis Bluese 3:1 u svom TD Gardenu i tako došli do 11. pobjede u 13 prvih susreta sezone.

Bluesi su u početnih 10 minuta izborili čak tri igrača više, ali su bili potpuno nemoćni i bezidejni u realizaciji. Sve njihove propuste kaznio je Jake DeBrusk golom na prvom igraču više Bruinsa malo manje od 7 minuta prije kraja prve trećine.

U drugu je pak St. Louis krenuo nešto odlučnije i lepršavije, a to su i naplatili zgoditkom Schena za 1:1, poslije sjajne ekipne akcije poslije 11 i pol minuta igre. No, svi problemi Bluesa u uvodu sezone isplivali su na površinu u posljednjoj trećini. Boston je ubacio u brzinu više, žestoko pritisnuo i unatoč vrlo dobroj partiji vratara gostiju Binningtona, najprije vratio vodstvo preko Bergerona s igračem više, a onda i zaključio priču golom Trenta Fredericka, rođenog baš u St. Louisu, za konačnih 3:1.

Bruinsi nastavljaju briljirati i predvoditi ligu i diviziju Atlantic, dok Bluesi sedmim uzastopnim porazom ostaju prikovani za dno divizije Central.

Washington je u glavnom gradu slavio protiv Edmontona – 5:4. Bio je to pravi rollercoaster, sjajna igra s obje strane, publika je mogla uživati, a junaci pobjede domaćih bili su dvostruki strijelac Evgenij Kuznetsov (imao je i dvije asistencije), spretni Dylan Strome ( 2+1) i nepredvidivi Šveđanin Erik Gustafsson (0+3).

Među strijelce se upisao i legendarni Aleksandar Ovječkin (imao i jednu asistenciju), 788. put u karijeri, pa mu sada treba još 14 golova da prestigne velikog Gordieja Howea na drugom mjestu vječne liste.

Sedam godina i 31 dan nakon debija u NHL-u Connor McDavid (1+1) odigrao je 500. utakmicu u karijeri. Uz dva boda više zaokružio je ovaj ciklus s 252 pogotka i 472 asistencije, što mu donosi ukupno 724 boda. Time je postao šesti najučinkovitiji igrač u povijesti NHL-a.

Gledatelji u Hrvatskoj program regionalnog sportskog kanala Sport Klub mogu pratiti na Telemachu, Total TV-u, Optima Telekomu i preko platforme EON koja je dostupna svim gledateljima.