Bundesliga 5. svi 202417:33 0 komentara

U prvom nedjeljnom susretu 32. kola Bundeslige, vrlo važnom za donji dom ljestvice, veliku su pobjedu ostvarili nogometaši Bochuma koji su u Berlinu s 4:3 pobijedili Union, sastav kojeg vodi hrvatski strateg Nenad Bjelica.

Iznimno važan bio je ovaj susret za obje momčadi jer se i jedni i druge bore kako bi izbjegli 16. mjesto na kraju sezone koje donosi igranje dodatnih kvalifikacija protiv trećeplasirane momčadi druge lige. Ovom pobjedom Bochum je Union Berlinu pobjegao na tri boda prednosti, dok Berlinčani imaju utakmicu više i tek dva boda više od Mainza koji je na 16. mjestu.

Bochum je ogroman korak prema slavlju napravio nakon prvog poluvremena jer je vodio 3-0. Uvodna dva pogotka postigao je Wittek u 16. i 31. minuti, dok je domaće navijače do očaja doveo Schlotterbeck golom u 37. minuti za 3:0 Bochuma.

Nada se domaćinu pojavila nakon munjevitih nekoliko minuta drugog dijela pa je Vertessen u 59. smanjio na 1:3, a Bedia je u 62. minuti postigao gol za 2:3. Već u 70. minuti opet je Bochum imao osjetniju prednost, a Hofmann je tada zabio za gostujućih 4:2.

Do kraja susreta domaći sastav je pokušao doći barem do boda, ali je jedino uspio zabiti tek još jedan pogodak, konačnih 3-4 postavio je Hollerbach u 74. minuti.

Hrvatski reprezentativac Josip Juranović odigrao je cijelu utakmicu za Union Berlin.