Automoto 1. lip 202416:11 0 komentara

Motociklist Ducatija Francesco Bagnaia pobijedio je u sprintu za Veliku nagradu Italije u Mugellu.

Aktualni prvak ostvario je svoju prvu pobjedu u sprintu nakon Velike nagrade Austrije prošle godine.

“Nevjerojatno je, stvarno sam se zabavljao u svakom krugu. Tempo motocikla je bio vrlo dobar tijekom cijele utrke, a pobijediti pred ovom fantastičnom publikom je sjajno. Zaljubljen sam u ovu publiku,” bio je oduševljen 27-godišnji Talijan.

Drugo mjesto zauzeo je vozač Gresinija Marc Marquez sa zaostatkom od 1.469 sekundi, dok je treći kroz cilj prošao Pedro Acosta. Nevjerojatni rookie bio je 4.147 sekundi sporiji od pobjednika.

Četvrto mjesto zauzeo je Franco Morbidelli iz Pramaca, a slijede ga Maverick Viñales na Apriliji i Brad Binder na KTM-u.

Top 10 kompletirali su vozač VR46 Fabio Di Giannantonio, Alex Marquez na drugom Gresiniju, Aleix Espargaro iz Aprilije i vozač Trackhousea Raul Fernandez.

Sprint je obilježio Pramacov Jorge Martin. Prvo je iz utrke eliminirao Eneu Bastianinija – udarivši ga tijekom pokušaja pretjecanja, a potom je i sam pogriješio i završio pokraj staze.

U ukupnom poretku svjetskog prvenstva u vodstvu je Martin sa 155 bodova ispred Bagnaia sa 128 i Marqueza sa 123 boda.

Utrka je na rasporedu u nedjelju u 14 sati uz izravan prijenos na Sport Klubu 1.