Nizozemska 8. pro 20238:10 0 komentara

Nogometaši Feyenoorda nastavljaju držati korak s vodećim PSV Eindhovenom.

Aktualni prvak Nizozemske ostvario je tešku pobjedu nad Volendamom u susretu 15. kola Eredivisie.

Utakmica na stadionu De Kuip u Rotterdamu završila je 3:1, ali rezultat je bio u 93.. minuti izjednačenih 1:1.

Domaćin je poveo golom Quinten Timbera u 13. minuti, ali se na odmor otišlo s neriješenim rezultatom nakon što je 19-godišnji Lequincio Zrefulk izjednačio u 31. minuti.

Dugo su igrači Feyenoorda lomili goste i kada se činilo da će Volendam osvojiti veliki bod u Rotterdamu, u sudačkoj nadoknadi su primili dva gola. Prvi je sjajni Meksikanac Santiago Gimenez u 93, minuti zabio 18. prvenstveni gol ove sezone, a u 95. minuti Brazilac Igor Paixao postavio je konačnih 3:1.

Luka Ivanušec igrao je do 58. minute.

Nešto ranije vodeći PSV je u Eindhovenu svladao Heerenveen 2:0 i upisao 15. uzastopnu pobjedu u Eredivisie.

PSV je prvi s maksimalnih 45 bodova, drugi je Feyenoord s deset manje.