Huklek za broncu protiv Gruzijca sa sprskom putovnicom

Hrvati na OI 4. kol 20218:22 > 13:24
REUTERS/Piroschka Van De Wouw

Ivan Huklek se bori za brončanu medalju u kategoriji do 87 kg grčko-rimskim stilom u programu koji počinje za nekoliko minuta

Suparnik našem hrvaču bit će predstanvik iz Srbije, Zurabi Datunašvili

Protivnik srpskom hrvaču za borbu sa Huklekom bio je Alžirac Bachir Sid Azara koji je uspio i povesti u prvoj minuti prve runde sa 1:0, ali dobro se branio Datunašvili pa je to i bio konačan rezultat prve runde.

Na napad Datunašvilija na početku druge runde Alžirac je odgovorio veoma nesportskim potezom i udario je srpskog hrvača u nos glavom.

Jasno je iz poteza Alžirca bilo da ne želi konkretnu borbu već samo da ostavi dojam da je aktivan, ali sucima je to bilo jasno pa je zbog pasivnosti rivala Datunašvili došao do izjednačenja nakon čega je uslijedilo i sjajno bacanje za preoktret i vodstvo Zurabija od 5:1.

Nastavio je Datunašvili istim ritmom protiv snažnog Alžirca, pokušavao je napraviti i zahvat na ruci rivala, ali promjene rezultata do kraja meča nije bilo.