Bošković u dva seta zaustavljena u četvrtfinalu u Iasiju

Tenis 24. srp 202411:31 0 komentara
Guliver Image

Hrvatska tenisačica Lea Bošković, 202. na WTA ljestvici, u četvrtfinalu je okončala svoj put na zemljanom WTA 250 turniru u rumunjskom Iasiju.

U četvrtfinalu je bolja od Bošković bila prva nositeljica i 32. igračica na svijetu, Ruskinja Mira Andrejeva, sa 6:2, 6:0. Ove godine je 17-godišnja Mira Andrejeva igrala polufinale Roland Garrosa gdje je poražena od Talijanke Paolini.

Bošković je osvojila prvi gem polufinalnog meča, ali je potom izgubila pet u nizu čime je isparila neizvjesnost prvog seta, ali i cijelog meča. U drugoj dionici Andrejeva je bila još uvjerljivija. Nije izgubila ni jedan gem te je meč okončala za samo jedan sat i devet minuta igre.

Unatoč porazu Bošković je ovaj tjedan u Iasiju napravila rezultat karijere. U glavni turnir je 24-godišnja Bošković upala kao sretna gubitnica iz kvalifikacija, da bi potom ostvarila dvije pobjede u dva seta, protiv Ruskinje Timofejeve i Amerikanke Lepchenko.