Kraj za Martić i Hercog u Aucklandu

WTA 1. sij 201911:25 > 11:27
Lintao Zhang/Getty Images

Najbolja hrvatska tenisačica završila je nastup na turniru na Novom Zelandu već u prvom kolu, a isto se dogodilo i Slovenki Poloni Hercog, djevojci i štićenici našeg Davis Cup izbornika.

Martić je na ovom turniru bila postavljena za četvrtu nositeljicu, ali je poražena od trenutno 52. igračice svijeta, Sofije Kenin iz SAD-a. Amerikanka je sa 7:5, 2:6, 6:2 nakon dva sata i četiri minute igre.

Petra je platila cijenu znatno lošijeg servisa od protivnice. Kenin je bolje koristila šanse, napravila je sedam breakova, a spasila 50 posto prilika koje je Martić imala za oduzimanje servisa.

U drugom kolu igrat će s Kuzmovom iz Slovačke.

Hercog je poražena od treće nositeljice Sue-Wei Hsieh s Tajvana rezultatom 6:2, 6:3, a meč je trajao sat i četiri minute. Hsieh će se u sljedećem kolu sastati s olimpijskom pobjednicom Monicom Puig.

Turnir u Aucklandu igra se za nagradni fond od 250.000 dolara.