Tena Lukas poražena u polufinalu Bola

WTA 9. lip 201819:29 > 19:30
WTA CROATIA BOL OPEN

Hrvatska tenisačica Tena Lukas nije se uspjela probiti do finala WTA turnira Bol Ladies Open, nakon što je u subotnjem polufinalu bolja od nje sa 6-4, 6-3 bila 20-godišnja Slovenka Tamara Zidanšek koja će se u nedjelju za naslov boriti s Poljakinjom Magdom Linette.

sportklub

Lukas je odlično otvorila polufinalni meč protiv Zidanšek, povela sa 3-0, ali Slovenka se ekspresno vratila i preokretom stigla do prvog seta osvojivši šest od sljedećih sedam gemova.

U drugom setu Zidanšek je povela 4-0, Lukas se uspjela približiti do 3-5, ali je Slovenka svojim petim ‘breakom’ u meču osigurala plasman u finale nakon 73 minute igre.

Za Tamaru Zidanšek to će biti prvo finale na WTA turnirima u karijeri, a Magda Linette će pokušati ponoviti rezultat iz 2014. u Ningbou, kada je na istoj kategoriji turnira, WTA 125k, osvojila svoj jedini naslov. Linette je u bolsko finale ušla nakon što je bivša finalistica Roland Garrosa, Talijanka Sara Eranni, zbog obiteljskih razloga morala napustiti Bol nakon četvrtfinale pobjede.

U međusobnim dvobojima Zidanšek i Linette prednost je na strani Slovenke koja je slavila u njihovom jedinom srazu, na ovogodišnjem turniru u Rabatu na zemljanoj podlozi.

Finalni dvoboj na rasporedu je u nedjelju, s početkom u 18.30 sati. (h)