VIDEO / Đoković mladom Talijanu (do)pustio samo tri gejma, dvoranom se orilo ‘Nole’

Masters 1000 8. lis 202414:15 > 14:16 0 komentara

Novak Đoković je u osmini finala Mastersa u Šangaju. Srpski tenisač je odličnom predstavom savladao Talijana Flavija Cobollija 6:1, 6:2 za sat i tri minute igre.

Sljedeći protivnik srpskog asa bit će Rus Roman Safiulin, koji je nakon preokreta slomio otpor Francisa Tiafoea rezultatom 5:7, 7:5, 7:6 (7:5). Safiulin je imao set zaostatka i gubio je 2:0 u drugom setu, ali se uspio vratiti i pobijediti favoriziranog Amerikanca. Srbin i Rus će na teren u srijedu u 12:30 sati uz izravan prijenos na Sport klubu 1.

Najtrofejniji tenisač u povijesti odigrao je znatno bolji meč nego protiv Michelsena u drugom kolu. Bio je puno sigurniji i nijednog trenutka nije dao priliku CoboLliju, koji ga inače idolizira, da ga ugrozi.

Prvi set praktički je bio riješen u drugom gemu, kada je Novak napravio break. Poveo je 3:0, a zatim još jednim oduzetim servisom stigao do 6:1.

Malo jači otpor Cobolli je pružio u drugom setu. Držao se do rezultata 2:2, ali Đoković je iskoristio break loptu i nakon toga mirno priveo posao kraju na oduševljenje publike u najvećem kineskom gradu.