Talijanka je prije tri godine osvojila Bol, sad je senzacionalna pobjednica Mastersa!

Tenis 24. velj 202418:59 0 komentara
AP Photo/Kamran Jebreili via Guliver Images

Talijanska tenisačica Jasmine Paolini (WTA - 26.) dugo će pamtiti subotnje finale WTA 1000 turnira u Dubaiju, u kojem je velikim preokretom svladala Ruskinju Anu Kalinskaju (WTA - 40.) s 4-6, 7-5, 7-5 i tako došla do najvećeg uspjeha u karijeri.

Ruska tenisačica je vodila sa 6-4, 3-1, ali je u šestom gemu drugog seta izgubila prednost ‘breaka’. Paolini je novim ‘breakom’ u 12. gemu odvela meč u treći set.

U njemu je ponovno prva do prednosti došla 25-godišnja Kalinskaja i držala ju do vodstva 5-3. No, u završna četiri gema 28-godišnja Talijanka ganskih i poljskih korijena suparnici je prepustila svega tri poena te nakon dva sata i 16 minuta igre iskoristila prvu meč-loptu za najveći trofej u karijeri.

Osvojeni bodovi za drugi pojedinačni naslov u karijeri donijeli su Jasmine Paolini skok od 12 pozicija na novoj WTA ljestvici te će Talijanka u ponedjeljak osvanuti na 14. mjestu, što joj je novi najbolji renking u karijeri i prvi ulazak u Top 20.

Prije nego što je osvojila prvi WTA turnir, Paolini je u lipnju 2021. osvojila 125-icu u Bolu na Braču, a prošle godine izgubila je finale istog tog turnira koji je u međuvremenu preselio u Makarsku.

Unatoč još jednom, drugom porazu u finalima na WTA Touru, Ana Kalinskaja je također osigurala najbolji plasman u karijeri na pojedinačnoj WTA ljestvici, a u ponedjeljak će biti 24. tenisačica svijeta.