Rubljov nakon četiri sata borbe zakazao meč sa Sinnerom

AP Photo/Kamran Jebreili via Guliver Images

Ruski tenisač Andrej Rubljov pobijedio je domaćeg natjecatelja Alexa De Minaura nakon pet setova i više od četiri sata borbe rezultatom 6:4, 6:7(5), 6:7(4), 6:3, 6:0 i tako je zakazan dvoboj s četvrtim reketom svijeta Jannikom Sinnerom.

Pobjednik tog dvoboja sastat će se s boljim iz četvrtfinalnog okršaja između Novaka Đokovića i Taylora Fritza.

Meč između Rubljova i De Minaura trajao je četiri sata i 15 minuta, a u njemu smo vidjeli dva preokreta. Tri breaka u prvom setu, koji je osvojio peti reket svijeta, a onda vrlo napeta sljedeća dva, koja je Australac dobio u tie-breaku.

Ključan je bio početak četvrtog seta, kada je Rubljov zaigrao puno bolje od suparnika, dobio tri vezana gema, stvorio nedostižnu prednost za izjednačenje u setovima, a potom iskoristio momentum za srušio suparnika.

Bio je to četvrti put da je Rubljov igrao meč od pet setova na Australian Openu – i dobio je svaki od njih. Pobjeda protiv De Minaura ujedno mu je 300. u karijeri na ATP touru.

Svjetski broj 4 Talijan Jannik Sinner nastavio je svoj niz na Australian Openu pobijedivši u nedjelju 15. na ATP ljestvici Rusa Karena Haćanova s 6-4, 7-5, 6-3 u osmini finala.

Australian Open pratite na Eurosportu koji je dostupan na platformi EON.